Blog

Budowa skalnych dekoracji w ZOO

Wiarygodna imitacje kamienia na wybiegach dla zwierząt w zoo

Zwierzęta przebywające w ZOO potrzebują odpowiednich warunków bytowych, które powinny maksymalnie przypominać ich środowisko naturalne. W takich sytuacjach nie zawsze możemy zastosować naturalne surowce. Bywa, że musimy posłużyć się imitacją. Skały z wykonane betonu doskonale naśladują te naturalne. Dobrze zaaranżowana przestrzeń pozytywnie wpływa na kondycję fizyczną i psychiczną zwierząt. Dzięki temu lepiej znoszą życie w ogrodzie zoologicznym, które wiąże się z nieustanną obserwacją ze strony ludzi.

Sztuczne skały są wykonane z materiałów najwyższej jakości, tak aby jak najbardziej przypominały oryginał. Starannie odwzorowuje się nie tylko kolor, ale także szczeliny czy drobne pęknięcia. Na pierwszy rzut oka są nie do odróżnienia od oryginału.

Sztuczne kamienie można z powodzeniem wykorzystywać do dekoracji akwariów czy parków wodnych. Takie dekoracje są odporne na działanie wody i wiatru.

Dlaczego warto zdecydować się na wykorzystanie sztucznych skał?

Po pierwsze nie zawsze można zaaranżować naturalnymi skałami. Bywa, że są one zdecydowanie za ciężkie. Ich przetransportowanie byłoby bardzo kłopotliwe i kosztowne.

Sztuczne skały możemy dopasować do konkretnej przestrzeni. Produkowane są na wymiar, oraz są dopasowane do potrzeb klienta. Ich produkcja odbywa się na miejscu, a więc odpadają problemy logistyczne związane z organizacja transportu.

Dobrze zaprojektowane

Aby sztuczne kamienie dobrze się prezentowały należy zastosować odpowiednie podbudowy. Dzięki temu uzyskamy satysfakcjonujący efekt.

Sztuczne skały mają też funkcję czysto użytkową. Maskują różne urządzenia techniczne, na przykład pompy, rury czy wywietrzniki. Skały z betonu mogą być wykorzystywane także jako donice. Dzięki temu wykreowany krajobraz do złudzenia przypomina ten naturalny. Zapraszamy do odwiedzenia naszej galerii na stronie sztuczne-skaly.pl

Czy skały z betonu są drogie i  czy wytrzymają próbę czasu?

Wykonanie takiej konstrukcji bywa dość kosztowne. Mimo to ich wykonanie jest tańsze niż sprowadzenie naturalnych skał. Należy pamiętać, że wysoka jakość idzie w parze z ceną. Inwestując w produkty wysokiej jakości mamy pewność, że nasza konstrukcja wytrzyma przez wiele lat w doskonałej kondycji.

Jeśli chodzi o trwałość, to wszystko zależy od tego jak gruba jest warstwa dekoracyjna. Ona chroni beton przed działaniem czynników zewnętrznych. Drugim niezwykle istotnym czynnikiem jest podbudowa sztucznych skał. Należy pamiętać, że przy dużych formacjach skalnych mamy do czynienia z pustą przestrzenią w środku sztucznych skał. Cała konstrukcja powinna być zaprojektowana tak aby wytrzymała wagę betonu, która przecież nie jest mała… Ponadto musi spełniać wszystkie wyżej wymienione funkcje. To spore wyzwanie dla projektantów.

Podsumowując, sztuczne skały, kamienie czy głazy mają bardzo wiele zalet. Są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Można je wykonać wedle indywidualnego zamówienia, idealnie dopasowując kształt, kolor i rozmiar. Po trzecie, są przyjazne środowisku naturalnemu. Po jakimś czasie stają się podłożem dla mchów, porostów oraz glonów.

Pingwiny w skalnym wybiegu z betonu

foki na dekoracjach ze sztucznej skały w zoo

sztuczne skały, zoo

Podobne wpisy