Blog

Zastosowanie imitacji skał i głazów

Skały z betonu czy sztuczna skała to dzisiaj rzeczy szeroko wykorzystywane i tym samym bardzo od jakiegoś czasu popularne.

Mógłby ktoś zapytać, po co komu imitacja skały, skoro mamy naturalne, ale okazuje się, że skały z betonu można coraz częściej spotkać w naszym otoczeniu. Do czego w takim razie może być wykorzystana sztuczna skała? Otóż, imitacja skały ma szereg zastosowań. Oto kilka przykładów. Doskonale nadają się jako całoroczna dekoracja ogrodów. Podkreślają ich oryginalny charakter i nadają im niesamowity charakter. Przy ich pomocy można także budować kaskady i oczka wodne, które tez maja swój urok.

Sztuczna skała to również doskonały materiał do budowy ścianek wspinaczkowych.

Już na etapie produkcji taka sztuczna skała jest odpowiednio kształtowana, aby jak najbardziej zbliżyła się do prawdziwej skały. Materiał, z którego powstają owe ścianki pozwala na tworzenie w nim stopni, półek czy innych uskoków, dzięki którym możliwe jest bezpieczne wspinanie się po ściance.
Imitacja skały wykorzystywana jest także do tworzenia elewacji i dekoracyjnych ogrodzeń. Elewacje ze sztucznego kamienia świetnie imitują te naturalne, a ponadto nie ustępują urodą prawdziwym kamieniom, nawet takim jak piaskowiec Są poza tym są od niego zdecydowanie tańsze. Jeśli taki sztuczny kamień nałożymy na elewację budynku, to dodatkowo jeszcze go ociepli, ponieważ posiada on właściwości izolacyjne i mrozoodporne. Poza tym jest odporny na uszkodzenia mechaniczne.
A jeśli komuś jeszcze mało, może zamówić do swojego ogrodu nawet rzeźby ze sztucznego kamienia, które będą imitować rzeźby z brązu czy z prawdziwego kamienia. Możliwości jest wiele, więc jeśli ktoś poszukuje takich oryginalnych dekoracji, może je sobie po prostu zamówić u producenta tego typu artykułów.
Skały z betonu są niezwykle odporne na działanie czynników atmosferycznych. Nie utleniają się, nie kruszą i nie odbarwiają. Przez długie lata zachowują swój pierwotny wygląd. Firmy, które specjalizują się w produkcji tego typu artykułów wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i życzeniom klientów i są gotowe stworzyć skały w różnych kształtach i kolorach.

sztuczne skały

Podobne wpisy