Blog

Dobieranie koloru i faktury sztucznych skał

Jak dobiera się i tworzy fakturę i kolor sztucznych skał i kamieni dekoracyjnych z betonu architektonicznego

Sztuczne Skały i głazy ze betonu różnią się kolorem, fakturą, kształtem. Wszystko to dobierane jest indywidualnie, biorąc pod uwagę wnętrze, krajobraz i życzenia klienta. Z artykułu dowiesz się, jak wybrać odpowiednią opcję.

Kamień wykonany z betonu architektonicznego wpasuje się w krajobraz miejsca o dowolnej powierzchni i jest łączony z różnymi obiektami: altankami, fontannami, wodospadami, skałami

Tworzenie tekstury sztucznego kamienia

W naturze ekspozycja na światło słoneczne, wiatr, wilgoć, florę, faunę, mikroorganizmy wpływa bezpośrednio na kształt, kolor, fakturę kamienia. Środowisko w jakim znajdują się formacje skalne może być suche lub wodne / podwodne. Wszystko zależy od tego, czy kamień leży na ziemi, czy częściowo pod wodą. Wypłukanie wpływa na wytrzymałość i kształt skały. Proces przebiega szybciej w miejscach o podwyższonej wilgotności i częściej pada.

Beton architektoniczny ma prawie nieograniczoną żywotność. Dobrze znosi wysoką wilgotność, wiatr i promienie ultrafioletowe. Jego kolor i kształt nie zmienia się w czasie.

Aby kamień wykonany z betonu architektonicznego był jak najbardziej realistyczny, artyści i rzeźbiarze szczegółowo badają naturalne minerały. Gotowa kompozycja dokładnie imituje możliwe kształty, załamania, przejścia, pęknięcia.

Głazy i skały z betonu to żmudna praca rzeźbiarzy, projektantów i artystów. Architekci i projektanci tworzą szkic, formują ramę, rozpoczynają pracę z betonem architektonicznym.

Teksturę i kształt uzyskuje się w następujący sposób:

Podstawowy kształt i rozmiar kamieni określa metalowa rama wykonana ze zbrojenia i drobnej siatki. Powstały „szkielet” jest pokryty szorstką warstwą betonu, tworząc solidną skorupę i podstawę dla następnej warstwy.

Teksturę tworzy się nie tylko za pomocą szpatułek i noży, ale także szczotek o różnej twardości. Jeśli kompozycja jest złożona, może składać się z kilku bloków.

Następnie nakładana jest dekoracyjna warstwa betonu artystycznego, na której rzemieślnicy tworzą mniejsze detale i fakturę: pęknięcia, wióry, dziury. Specjalnie w tym celu mistrzowie badają właściwości naturalnych minerałów.

Po zestaleniu się powstałego reliefu powierzchnię zagruntowano pistoletem natryskowym.

Kolorowanie. Ostatni etap twórczy. Celem artysty jest osiągnięcie maksymalnego realizmu. Dobierana jest odpowiednia paleta kolorów, a przejścia, światło i cień są tworzone bardziej kompleksowo.

Co decyduje o wyborze koloru kamienia dekoracyjnego

Wybór koloru kamienia dekoracyjnego jest indywidualny i w dużej mierze zależy od życzeń klienta. Artyści nadają odcień kamienia naturalnego wybranego przez klienta.

Wybierając kolor kamienia z betonu artystycznego, projektanci i artyści biorą również pod uwagę zgodność z otoczeniem. Jeśli kompozycja będzie w pomieszczeniu, zwróć uwagę na paletę kolorów mebli, dodatków i wykończeń. Jeśli na placu budowy ma zostać umieszczony produkt kamienny, brane są pod uwagę cechy krajobrazu, otaczające budynki i okładzina elewacji.

Proces malowania sztucznego kamienia

Twórczość artystów jest ostatnim etapem pracy. Dzięki temu zwietrzała skałę ze sztucznego kamienia, wióry, nierówności, cienie i wiele więcej można stworzyć.

Powierzchnia kamienia jest pomalowana farbami akrylowymi wyprodukowanymi przez naszą firmę. Są odporne na opady atmosferyczne, wilgoć, gwałtowne zmiany temperatury. Oparte są na kompozytach polimerowych, które umożliwiają tonowanie. Do pracy wykorzystywane są pędzle i pistolety natryskowe w zależności od zadania i wybranej przez artystę techniki aplikacji.

Każdy artysta ma swoją indywidualną technikę i własne techniki, których używa w swojej pracy. Dlatego nie ma standardów dotyczących etapu malowania. Każdy projekt jest indywidualny i wymaga podobnego podejścia.

Oprócz farb i mieszanki architektonicznej, produkujemy również podkład pod własną marką. Podkład umożliwia przygotowanie powierzchni do malowania i dalszej pracy. Farba dobrze do niej przylega, warunki pracy powłoki ulegają poprawie

Każda warstwa schnie po około 4 godzinach. Jednak często nie czekamy, aż warstwa całkowicie wyschnie. Dzięki temu odcienie mieszają się i łączą ze sobą. Farby nie blakną ani nie blakną z upływem czasu, więc nie jest wymagany lakier.

Różnorodność obiektów wykonanych z betonu architektonicznego

Kamienie, skały wykonane z betonu są wykonane z organicznych, przyjaznych dla środowiska materiałów. Wyróżnia je realizm, szczegółowość i dopracowanie cieni, załamań, wiórów.

Kamień naturalny nie zawsze może być użyty w krajobrazie lub aranżacji wnętrz. Jest znacznie trudniejszy w obróbce i może nie zawsze mieć dokładnie taki kształt i kształt, jaki jest potrzebny. Paleta kolorów kamienia naturalnego nie jest tak zróżnicowana, dlatego w szczególnie jasnych wnętrzach produkty i okładziny wykonane z naturalnych minerałów zostaną utracone.

W takich przypadkach naturalne minerały zastępowane są sztucznymi. Pozwala to wcielać w życie różne pomysły, odtwarzać złożone formy. Ponadto produkty z betonu architektonicznego mogą mieć różne tekstury, a wybór kolorów jest nieograniczony. Dlatego betonowa skała, głazy po ukształtowaniu i pomalowaniu farbami akrylowymi będą wyglądać jak prawdziwe.

Realizujemy prace o dowolnym stopniu złożoności, od małych głazów po posągi, jaskinie, wodospady i wielopoziomowe fontanny. W Sztuczne Skały można zlecić stworzenie skalniaków i skał, które zewnętrznie nie będą się różnić od tych, które można znaleźć w naturze. Możesz sam wybrać kształt, rozmiar, konfigurację, ponieważ nasze projekty nigdy się nie powtarzają, a wszystkie są niepowtarzalne i niepowtarzalne

sztuczne skały

Podobne wpisy